Filozofia

banner_71.jpg (348 KB)

 logo-male.jpg (25 KB)

tekst-szefa2.png (219 KB) 

    

Firma Consonni już od 25 lat jest producentem wyrobów cukierniczych wysokiej jakości.

Klientami firmy Consonni są koneserzy dobrego smaku - instytucje i ludzie, którzy cenią wysoką jakość, tradycję i to, że produkt jest całkowicie naturalny, bez konserwantów i sztucznych aromatów.

Consonni jako pierwszy i dotychczas jedyny w Polsce producent wyrobów cukierniczych został doceniony przez ogólnoświatową organizację Slow Food.

Ruch Slow Food jest odzwierciedleniem wartości wyznawanych przez założycieli i pracowników Consonni. Wartości, które mówią o bezkompromisowej jakości, tradycji, dbałości o zachowanie powolnej natury procesu wytworzenia i odpowiedzialności za produkt.

cien.png (3 KB)

page2.png (1006 KB)

ciasto.jpg (175 KB)

Produkty Consonni powstają w nowoczesnych budynkach zgodnych z wymogami HACCP.

Większość używanych w Consonni urządzeń jest dostosowana do tradycyjnych procedur, czego dobrym przykładem jest jeden z nielicznych na świecie, nowoczesny piec w całości wyłożony szamotem, oraz piec „sabatnikowy” opalany drewnem, tak jak w dawnych czasach. Składniki używane do produkcji wyrobów w Consonni pochodzą od producentów, dla których również ważna jest jakość. Miejsce pochodzenia surowców ma także znaczenie. W Consonni używane są pistacje z włoskiej miejscowości Bronte, a orzechy laskowe certyfikowane znakiem IGP pochodzą z Piemontu.

Consonni jest producentem znanego Ciasta Drożdżowego Maślanego według tradycyjnych receptur.

Dowodem na najwyższe standardy jakości jest to, że naturalne drożdże używane w procesie produkcji są bardzo wrażliwe i wymagają sterylnych warunków. Matka drożdży w Consonni ma już ponad 80 lat. Przy skali produkcji Consonni kultywowanie drożdży jest wyjątkiem nie tylko w Polsce ale i w całej Europie.

O jakości i odpowiedzialności za produkt Consonni świadczyć mogą wyroby piekarskie.

Wszystkie chleby wyrabiane są ręcznie na zakwasie. Mąka w chlebach razowych pochodzi z własnych młynów, które mielą tylko potrzebną ilość na krótko przed rozpoczęciem procesu wytwarzania chleba. Chleb orkiszowy wykonany jest w 100% z ziaren orkiszu, a skórka chleba pszenno-żytniego swój smak zawdzięcza pieczeniu w piecu opalanym drewnem.